Adaptacja bursy szkolnej na Akademik PWSZ

Zdjęcia akademika po przebudowie

W kwietniu 2011 roku suwalska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa przejęła budynek dawnej bursy szkolnej przy ul. Szkolnej 2. W lipcu ruszył przetarg na adaptację budynku Bursy Szkolnej na Dom Studencki. Środki na modernizację i przystosowanie obiektu do nowej funkcji uczelnia otrzymała z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przebudowa trwała od 2011 roku do 2013 roku. Inwestycja pochłonęła około 8 mln złotych.

Budynek przeszedł gruntowny remont poza tym przeprowadzono zagospodarowanie otoczenia budynku i budowę parkingu, a także wyposażenie akademika. Niezbędna była również wymiana wszystkich instalacji - elektrycznej, sanitarnej, centralnego ogrzewania oraz teletechnicznych. Akademik został ocieplony oraz otrzymał nowe pokrycie dachowe. Dzięki temu zmodernizowany akademik jest w pełni przystosowany do europejskich standardów, przepisów i norm.

Zdjęcie budynku z 2011 roku

5-cio kondygnacyjny budynek wyposażony jest w dwie panoramiczne windy. Dysponuje 154 miejscami noclegowymi dla studentów, 90 miejscami dla uczniów suwalskich szkół ponadgimnazjalnych i policealnych oraz 28 miejscami o podwyższonym standardzie dla kadry akademickiej. Pomieszczenia znajdują się w dwupokojowych segmentach z łazienką. Na każdej kondygnacji znajdują się także pralnie, suszarnie i kuchnie.