Blok mieszkalny Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej

Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa rozpoczęła budowę swojego bloku w 2016 roku. Obiekt powstaje przy ul. Reja w miejscu dawnego hotelu pielęgniarek. Nieużytkowany obiekt wyburzono w kwietniu 2016 roku.


Wizualizacje bloku mieszkalnego

W trzypiętrowym budynku będą znajdowały się 43 mieszkania o powierzchni od 32 do 73 metrów kwadratowych. Wśród nich będą 4 jednopokojowe kawalerki i 23 dwupokojowe i 16 trzypokojowe mieszkania. W piwnicy znajdą się komórki lokatorskie i garaż podziemny dla 24 aut. Będzie tam też oddzielne pomieszczenie, w którym mieszkańcy będą mogli wspólnie przechowywać swoje jednoślady i mniejsze quady.

W piwnicy znajdą się komórki lokatorskie i garaż podziemny dla 24 aut. Będzie tam też oddzielne pomieszczenie, w którym mieszkańcy będą mogli wspólnie przechowywać swoje jednoślady i mniejsze quady.

Nad częścią garażu podziemnego przewidziano ogólnie dostępny dla mieszkańców zewnętrzny dziedziniec. Od tej, wewnętrznej części osiedla, będzie się wchodzić do budynku. Obok zaplanowano plac zabaw, zieleń rekreacyjną i miejsca parkingowe.

Według władz spółdzielni budynek ma być nastawiony na ułatwienie kontaktów sąsiedzkich. Według planów w bloku nie zabraknie przestrzeni wspólnych, na parterze zaplanowano ulokowanie takiego pomieszczenia. Lokal będzie miejscem spotkań mieszkańców, który lokatorzy będą mogli wykorzystywać na co dzień w celach rekreacyjnych. Będzie tam sala o powierzchni ponad 33 metrów oraz toaleta i aneks kuchenny.

Przy projektowaniu budynku od samego początku zaangażowani zostali studenci suwalskiej PWSZ. Piątka studentów architektury w 2015 roku przygotowała swoje koncepcje bloku. Młodzi architekci zwrócili władzom spółdzielni uwagę i świeże spojrzenie na szereg istotnych szczegółów. Następnie czwórka ze studentów współpracowała z biurem projektowym przy opracowywaniu ostatecznej dokumentacji bloku, za co otrzymali stosowne wynagrodzenie. Przy projektowaniu budynku mieszkalnego pracowali studenci PWSZ: Agnieszka Rółkowska, Anna Olender, Andrzej Stankiewicz oraz Dominik Andrulewicz. Mieszkańcy zaczną się wprowadzać do nowego budynku w czerwcu przyszłego roku.

Wizualizacje inwestycji