Budowa kompleksu boisk sportowych przy ZS10


Boiska po zakończeniu robót jesienią 2016 roku

Nareszcie uczniowie Zespołu Szkół nr 10 przy ul. Antoniewicza 5 na os. Północ, przestali zmagać się z kępami i wyrwami w wysłużonym boisku piłkarskim. Dzięki inwestycji w miejscu obecnego placu gry powstało boisko ze sztuczną trawą o wymiarach 98m na 68m. Obok stanęły dwie ławki rezerwowych i mała trybuna dla 150 widzów. Powstał też plac zabaw dla najmłodszych.

W czerwcu 2016 roku rozstrzygnięto przetarg i podpisano umowę z wykonawcą nowego boiska. Prace zostały zakończone do końca września. Inwestycja kosztowała ponad 2,263 mln zł.

Na swoim miejscu pozostało istniejące już boisko piaskowe do gry w siatkówkę. Wzdłuż garaży wykonano bieżnię do biegów na 100 metrów oraz skocznię do skoku w dal i trójskoku. Obok boisk wybudowany został budynek stanowiący zaplecze sanitarno-szatniowe kompleksu sportowego.

Cały kompleks przyszkolny był już oświetlony dlatego nie był potrzebny montaż nowych latarni, skorygowana zostanie jedynie ich lokalizacja. Rozbudowany został system monitoringu, a zniszczone ogrodzenie wyremontowane i w części wymienione. Remontu doczekała się również tylna elewacja kompleksu garażowego okalającego boiska.

Plany inwestycji

W wyniku prac prowadzonych w ramach drugiego etapu powstał plac zabaw dla najmłodszych. Całość robót zakończono do końca jesieni 2016 roku.