Budowa nowej hali targowej na miejskim bazarze

Zdjęcia zmodernizowanej hali

Budowa nowej hali targowej rozpoczęła się wiosną 2015 roku. Za blisko 3 mln złotych powstanie nowoczesna hala spełniająca wszystkie standardy. Obiekt stanie w miejscu starej hali mięsnej jednak nowy budynek będzie trzy razy większy.

O potrzebie modernizacji obiektów handlowych znajdujących się na terenie miejskiego targowiska mówiło się od kilku lat. Władze miasta miały nawet w 2010 roku taki pomysł, aby zlikwidować wszystkie drewniane kioski i wybudować przy ul. 1-go Maja jeden duży obiekt handlowy. Wówczas nie przypadł on do gustu handlowcom.


Wizualizacje inwestycji

Mieszkańcy miasta, mimo drobnych remontów jak np. wybudowanie parkingu w 2010 roku, martwili się o przyszłość bazaru. Na targowisku pracę znajduje blisko 500 osób. Suwalczanie obawiali się, iż władze miasta podając argument mało konkurencyjnego i przestarzałego bazaru będzie chciało przeznaczyć położoną w centrum miasta działkę pod zabudowę wielorodzinną czy handlową. Po podpisaniu umowy pod koniec 2014 roku na realizację kilkumilionowej inwestycji włodarze miasta publicznie wypowiadali się, iż jest to wystarczający dowód na to, że takich planów nie ma.

Modernizacja hali targowej była niezbędna, gdyż nie spełniała ona wszystkich norm i standardów, zwłaszcza sanitarnych. Gdyby inwestycja się nie odbyła to halę trzeba byłoby zamknąć. Obiekt będzie też o wiele większy. Stara hala miała 13 stoisk handlowych. Nowa będzie miała ich 33. Wymienione zostaną posadzki i dach. Budynek będzie klimatyzowany, a ściany zostaną wyłożone płytkami glazury. Część stoisk będzie można też dostosować do bieżących potrzeb handlowców, gdyż niektóre ściany będą przesuwne.

Niemniej jednak na miejskim targowisku na realizację czekają już kolejne inwestycje. Remontu wymagają m.in. plac targowy a także druga hala, w której znajdują się stoiska z odzieżą i zabawkami.