Gazyfikacja miasta

Na obrzeżach miasta przy ulicy Bakałarzewskiej powstaje stacja regazyfikacji gazu LNG. Stamtąd gaz popłynie w kierunku osiedla Północ ulicami Mieszka I, Jagiełły, 23- października, Sikorskiego, Bulwarowa, Pułaskiego i Nowomiejska. Gaz popłynie tez w kierunku Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ulicami Buczka, Leśna i Hubala. Na tych ulicach siec będzie gotowa do końca 2013 roku.

Z gazu korzystać beda mogli tez mieszkańcy osiedla Polna, którzy mieszkają przy ulicach, Mereckiego, Polnej, Bielickiego, Górnej, Wiejskiej, Mechaników, Energetycznej, Rolniczej, Robotniczej, Budowlanej i Żniwnej. Na tych ulicach siec będzie gotowa do polowy przyszłego roku. Ale nie tylko tam. Również do polowy przyszłego roku siec gazowa powstanie na ulicach: Zastawie, Trzydziestolecia PRL, Partyzantów i Kosynierów, a także na osiedlu Kolejowym przy ulicach Podhorskiego, Kolejowej, Świerkowej i Lipowej.

Gazyfikacja Suwałk to ważna inwestycja zarówno z punktu widzenia ekonomicznego, jak i ekologicznego. Możliwość zasilania gazem to alternatywa dla innych źródeł energii. W procesie spalania gazu wytwarza się 60% mniej dwutlenku węgla niż w przypadku paliw kopalnych.

Całą inwestycję realizuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

źródło: UM Suwałki