Hotel "Akvilon"

Hotel "Akvilon" w czerwcu 2012 roku

Hotel Akvilon powstał w zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 4. Kamienica w centrum Suwałk, która została wybudowana jeszcze przed I wojną światową, od lat stała nieużytkowana i niszczała. Trzygwiazdkowy hotel został otwarty w pierwszym półroczu 2012 roku.

Inwestorem hotelu suwalska firma Suwar. Inwestycja otrzymała unijne dofinansowanie w ramach projektu "Magia zabytkowej kamienicy odkryta na nowo w hotelu Akvilon. Rozbudowa infrastruktury turystycznej Podlasia poprzez utworzenie kompleksu hotelarsko-restauracyjnego". Koszt budowy obiektu to 7,6 mln zł, dotacja wyniosła prawie 3 mln zł. Budowa rozpoczęła się jesienią 2010 roku i skończyła wiosną 2012 roku.

Do zabytkowej kamienicy zostało dobudowane skrzydło mieszczące restaurację oraz zaplecze kuchenne. W hotelu znajduje się 11 pokoi dla gości, ponadto została wydzielona sala do spotkań biznesowych oraz gabinet odnowy biologicznej. Według właścicieli atutem obiektu jest taras z dużymi okiennicami z widokiem na bulwary i Czarną Hańczę, która płynie w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu.

Materiał TVS o rozpoczęciu inwestycji z 2010 roku

Architektura przebudowanego budynku ma nawiązywać do klasycystycznego stylu zabudowy starej części miasta. Dlatego również wewnątrz hotelu dominuje wystrój klasycystyczny z motywami nawiązującymi do Suwałk. Nazwa hotelu - Akvilon - ma także kojarzyć się z Suwałkami. Jest to słowo zaczerpnięte z mitologii rzymskiej, oznaczające boga wiatru północno-wschodniego, albo staropolskie określenie kierunku „północ”.

ZDJĘCIA ZREALIZOWANEJ INWESTYCJI
FOTORELACJE Z REALIZACJI INWESTYCJI
WIZUALIZACJE INWESTYCJI
ZDJĘCIA SPRZED REALIZACJI INWESTYCJI