Hotel Szyszko

Hotel Szyszko w styczniu 2013 roku

Hotel Szyszko o trzygwiazdkowym standardzie powstał na obrzeżu miasta, przy ul. Innowacyjnej w pobliżu Parku Naukowo-Technologicznego Polska – Wschód.

Budowa hotelu ruszyła w październiku 2010 roku i trwała ponad dwa lata. Koszt inwestycji wyniósł ponad 16 mln złotych. Większość wyłożył z własnej kieszeni znany suwalski inwestor Mirosław Szyszko, który jest właścicielem m.in. hotelu Holiday w Starym Folwarku. Cztery miliony dotacji otrzymał z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego przewidzianego na lata 2007-2013.

Zdjęcia z hotelu
fot. hotel-szyszko.pl

W obiekcie, na trzech piętrach, znajduje się 68 pokoi i 3 apartamenty. W hotelu rezydować może jednocześnie nawet 140 osób. Na pierwszym piętrze mieści się taras rekreacyjno - wypoczynkowy z ogródkiem piwnym, który umożliwia gościom wypoczynek na świeżym powietrzu. Na parterze znajduje się przestronny hol z recepcją oraz restauracja na 160 miejsc połączona z salą bankietową. W razie potrzeby może ona zostać w każdej chwili przemieniona na salę konferencyjną, gdyż posiada pełne wyposażenie multimedialne. Sala może pomieścić do 300 osób. W podziemiu obiektu zaplanowano zaplecze rekreacyjne: siłownię i gabinety odnowy biologicznej oraz klub nocny.

Bryła budynku nowoczesna. Fasada utrzymana w szarej tonacji. Występują liczne przeszklenia. W elewacji obiektu znajdują się klinkierowe elementy nawiązujące do sąsiadującego gmachu Parku Naukowo-Technologicznego.

FOTORELACJE Z REALIZACJI INWESTYCJI
WIZUALIZACJE INWESTYCJI