Hotel "Velvet"

Hotel Velvet w czerwcu 2013 roku

Hotel Velvet znajduje się w czterokondygnacyjnym budynku z garażem podziemnym u zbiegu ulic Kościuszki i Dwernickiego. Jednak obiekt ma spełniać zarówno funkcję hotelowo – konferencyjną jak i handlową. Hotel o trzygwiazdkowym standardzie został otwarty w 2012 roku.

Budowa rozpoczęła się wiosną 2011 roku, a hotel został oddany do użytku pod koniec 2012 roku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane w kwocie blisko 4 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Turkus.

Zdjęcia z hotelu
fot. hotelvelvet.pl

W obiekcie znajduje się 28 pokoi i dwupiętrowy apartament, restauracja, dwie ekskluzywne sale konferencyjno-bankietowe, centrum odnowy biologicznej i podziemny garaż. Sale wyposażone są w sprzęt o wysokiej jakości, jednak w razie potrzeby łatwo jest je przystosować w sale na których będzie można urządzić przyjęcia i bale. Oprócz hotelu, w budynku znajdują się również lokale usługowo-biurowe o wysokim standardzie.

Architektura budynku z jednej strony nawiązuje do klasycystycznego charakteru zabudowy śródmieścia Suwałk, z drugiej jednak wprowadza materiały zdecydowanie współczesne. W obiekcie zostały zastosowane panele solarne, które umożliwią znaczne zmniejszenie zużycia energii.

FOTORELACJE Z REALIZACJI INWESTYCJI
WIZUALIZACJE INWESTYCJI