Inwestycje drogowe

Przebudowa ulic 23 Października, Sikorskiego, Grunwaldzkiej, Bakałarzewskiej Przedsięwzięcie objęło swoim zasięgiem przebudowę ulic w ciągu dróg wojewódzkich Nr 652 i 653 o długości 4,3 km oraz budowę nowych odcinków ulic o długości 2,2 km, w tym: - Zadanie Nr 1 – przebudowę ul. 23 Października (1,72 km), - Zadanie Nr 2 – przebudowę ul. Grunwaldzkiej (0,28 km) wraz z wykonaniem ścieżek rowerowych na istniejącym odcinku ul. Grunwaldzkiej o długości 540 m, - Zadanie Nr 3 – przebudowę ul. Sikorskiego (1,30 km) wraz z wykonaniem kładki dla ruchu pieszego i rowerowego oraz remontem mostu na rzece Czarna Hańcza, - Zadanie Nr 4 – budowę odcinka ul. Sikorskiego wraz z połączeniami z ulicami istniejącymi (1,30 km), - Zadanie Nr 5 – budowę odcinka ul. Grunwaldzkiej (0,90 km), - Zadanie Nr 6 – przebudowę ul. Bakałarzewskiej (1,00 km). Wartość całkowita projektu to 24.336.477,68
źródło: www.um.suwalki.pl

Widok z ul. Grunwaldzkiej w stronę Ronda Prof. Edwarda Szczepanika

Widok na Rondo Prof. Edwarda Szczepanika w Suwałkach

Widok na ul. Bakałarzewską

Widok na ul. Bakałarzewską

Widok na ul. Bakałarzewską

Widok na ul. Grunwaldzką z Ronda Zesłańców Sybiru

Widok na Rondo Zesłańców Sybiru

Widok na ul. Grunwaldzką

Widok na ul. Władysława Jagiełły

Widok na ul. Władysława Jagiełły

Widok na ul. Grunwaldzką z Ronda gen. pilota Aleksandra Witolda Urbanowicza

Widok z Ronda gen. Urbanowicza (w tle Rondo Korpusu Ochrony Pogranicza)

Rondo Generała pilota Aleksandra Witolda
Urbanowicza

Rondo Generała pilota Aleksandra Witolda Urbanowicza

Widok na ul. 23 Października z Ronda gen. Urbanowicza

Widok na ul. 23 Października z Ronda gen. Urbanowicza

Widok na ul. Mieszka

Widok na ul. Mieszka

Widok na ul. gen. Wł. Sikorskiego

Widok na ul. gen. Wł. Sikorskiego

Widok na Rondo Korpusu Ochrony Pogranicza

Widok na ul. gen. Wł. Sikorskiego

Widok na Rondo Korpusu Ochrony Pogranicza

Widok na ul. gen. Wł. Sikorskiego
Modernizacja Ulicy Kowalskiego
O miesiąc wcześniej niż planowano, czyli w końcu lipca ma się zakończyć remont ulicy Kowalskiego. Na części przydrożnych pasów powstaną zatoczki postojowe, dzięki czemu będzie kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych. Będą nowe miejsca postojowe, chodniki, zatoczki autobusowe oraz trawniki. W miejscach najmniej bezpiecznych, wzdłuż dwupasmowej ulicy drogowcy ustawią ochronne barierki. Kowalskiego, to jedna z ważniejszych ulic w mieście. Do tej pory jej stan był fatalny. Na połamane płytki chodnikowe, brak krawężników oraz dziurawą jezdnię, nie raz skarżyli się nasi Czytelnicy. Miejskie władze, zwłokę w rozpoczęciu prac przy przebudowie drogi wciąż tłumaczyły brakiem pieniędzy. Ostatecznie, remont Kowalskiego rozpoczął się w ubiegłym roku. Wówczas wykonano tylko część chodnika. Na resztę zabrakło pieniędzy. Barierki dla dzieci - W tym roku otrzymaliśmy pieniądze z tzw. Schetynówki – informuje Romuald Koleśnik, szef Miejskiej Dyrekcji Inwestycji w Suwałkach. Wyłoniona w drodze przetargu firma wykona ponad 4 tysiące metrów chodników. Będzie też ścieżka rowerowa, zatoczki postojowe oraz autobusowe. - W okolicy szkoły i przedszkola ustawimy barierki ochronne – dodaje R. Koleśnik. – Chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Dzięki barierkom nie będą mogły wybiegać bezpośrednio na ulicę. Będzie także równa nawierzchnia. Na istniejącą ułożona zostanie nowa, kilkucentymetrowa warstwa asfaltu. Żeby ludzie nie narzekali Według pierwotnych planów, przebudowa drogi miała być zakończona do września. - Chcemy przyśpieszyć ten termin, aby inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla mieszkańców i odwiedzających nasze miasto turystów – zapowiada dyr. Koleśnik. – Mamy nadzieję, że uda się zakończyć prace przy przebudowie drogi miesiąc wcześniej, czyli do końca lipca.
źródło:współczesna.pl
Przebudowa mostu na ul. Bakałarzewskiej
Od lipca na 3 miesiące będzie wstrzymany ruch kołowy na moście na ulicy Bakałarzewskiej w Suwałkach. Most będzie remontowany. Miasto otrzymało na ten cel milion zł z budżetu państwa, co pozwoli na pokrycie połowy kosztów modernizacji. Gdyby nie dotacja o remoncie w tym roku nie mogłoby być mowy. W tej chwili w mieście jest prowadzonych tak dużo inwestycji, że nie starczyłoby nam pieniędzy na to, by zająć się tym mostem- mówi rzecznik ratusza, Jarosław Filipowicz. Państwowe pieniądze trzeba wydać do końca tego roku, dlatego w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac. W ich zakresie znajdzie się m.in. sprawdzenie stanu płyty nośnej mostu – i w razie potrzeby jej wymiana, wybudowanie nowych przyczółków i położenie nowej nawierzchni – mówi rzecznik. Most na Czarnej Hańczy w tym miejscu jest wąski, dlatego ruch kołowy będzie tam wstrzymany, zostaną ustawione objazdy, natomiast dla rowerzystów i pieszych zostanie wybudowana tymczasowa drewniana kładka. Prace, które ruszą w lipcu muszą zakończyć się pod koniec października, bo ulica Bakałarzewska prowadzi do suwalskich cmentarzy.
źródło: www.suwalki.info
Budowa ul. Stefana Buczyńskiego

Widok na rondo na ul. Buczyńskiego i Jana Pawła II

Widok na ul. Buczyńskiego

Widok na rondo na ul. Buczyńskiego i Jana Pawła II

Widok na ul. Buczyńskiego
Budowa ul. Szpitalnej

Widok na ul. Szpitalną

Widok na ul. Szpitalną

Widok na ul. Szpitalną

Widok na ul. Szpitalną
Remont ul. Wawrzyńca Gałaja

Widok na ul. Gałaja

Widok na ul. Gałaja