Inwestycje w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna działa już od 1996 roku i stale się rozwija. Strefa oddaje do dyspozycji inwestorów tereny przemysłowe wyposażone w pełną infrastrukturę techniczną, przygotowane do rozpoczęcia działalności gospodarczej, która wiąże się z możliwością korzystania z ulg i preferencji podatkowych.

Wizualizacje nowej hali Padmy

W 2014 roku rozpoczęła się budowa jednej z największych inwestycji w strefie - hali produkcyjnej firmy Padma Art, która współpracuje ze szwedzkim gigantem meblarskim IKEA. Firma tygodniowo wyprodukowuje nawet 500 000 ram i luster. Po otwarciu nowej hali produkcja może się podwoić. W nowym miejscu planowana jest także produkcja innych artykułów wyposażenia wnętrz dla szwedzkiego partnera. Dzięki nowej hali Padma zwiększy zatrudnienie o 300 osób.

Inwestycję realizuje powiązana spółka Padma 3.0. Wstępne uruchomienie produkcji ma nastąpić już w lipcu 2015 roku. Hala będzie porównywalna wielkością z całą obecną fabryką. Powierzchnia hali będzie wynosić 36 tys. m kw. czyli równą pięciu boiskom piłkarskim!


Wizualizacje nowej hali Malowu

Kolejną inwestycją w suwalskiej strefie,której realizacja rozpoczęła się w 2015 roku jest nowa hala produkcyjna firmy Malow. Firma ta jest krajowym liderem w produkcji mebli metalowych. Hala budowana obok głównej fabryki, umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych i znacząco wpłynie na skrócenie terminów realizacji.

Pierwszy etap budowy nowego zakładu o powierzchni blisko 15 tys. m kw. zakończy się w sierpniu 2015 roku. Wtedy też zostanie w nim uruchomiona produkcja. Cała inwestycja zakończy się jednak dopiero w I kwartale 2016 roku. Według planu zatrudnienie znajdzie tam minimum kilkadziesiąt nowych pracowników.