Kompleks tenisowy nad Zalewem Arkadia

Wizualizacje planowanego kompleksu

Dziurawe ogrodzenie, wysłużone nawierzchnia z asfaltu, na której łatwo skręcić kostkę - tak dotychczas wyglądały dwa korty tenisowe nad Zalewem Arkadia. Potrzeba zmodernizowania wysłużonych obiektów była znana władzom miasta od lat. Konkretne plany przebudowy tego miejsca pojawiły się w 2014 roku.

W styczniu 2015 roku na łamach naszego serwisu Czesław Renkiewicz zapowiedział długo wyczekiwaną inwestycję. Prezydent Miasta potwierdził, że powstaną pierwsze w mieście dwa zadaszone korty tenisowe.

Wiosną 2015 roku zlecono opracowanie dokumentacji technicznej obiektów. Przygotowanie takiego projektu było niezbędne do rozpoczęcia starań o dofinansowanie inwestycji z funduszyu Ministerstwa Sportu. Jesienią dokumentacja była gotowa i poznaliśmy ostateczny kształt planowanego kompleksu.

W chwili powstania będzie to jeden z najlepszych tego typu kompleksów tenisowych w województwie. Hala tenisowa dla dwóch kortów będzie miała ponad 1300 metrów kwadratowych powierzchni. Hala będzie ogrzewana a w środku będzie znajdować się mała trybuna dla widzów. W hali będzie znajdować się także w pełni wyposażone zaplecze socjalne.

Natomiast na zewnątrz obiektu będą znajdować się dwa korty otwarte. Korty mają być oświetlone, co umożliwi rozgrywanie meczów do późnych godzin wieczornych.

Szacunkowe koszty takiego kompleksu sportowego to ponad 3,5mln zł. Władze miasta chcą postarać się o dofinansowanie inwestycji z Ministerstwa Sportu.

W 2015 roku Ministerstwo Sportu zdecydowało się zawiesić dofinansowanie programu tenisowego. Władze Suwałk liczyły na dotację w wysokości prawie 2 mln złotych, czyli połowy kosztów inwestycji. W związku z tym po tej decyzji Ministerstwa Sportu suwalski samorząd zdecydował się na wykreślenie tej inwestycji z budżetu miasta na rok 2016.

Bliższy termin realizacji tej inwestycji nie jest na razie znany.