Modernizacja elewacji dworca PKS

Dworzec PKS po remoncie

Remont elewacji dworca PKS został przeprowadzony jesienią 2015 roku. Inwestycja pochłonęła blisko 230 tys. zł.

Modernizacja dworca miała wpłynąć na polepszenie wizerunku PKS jak i samego miasta. Dotychczas przyjezdni wysiadając z autobusów pierwsze co widzieli to zniszczony budynek dworca bowiem nie przeszedł od gruntownego remontu od powstania. Na odstraszający widok zniszczonego budynku w centrum miasta często narzekali również sami mieszkańcy Suwałk.Taki stan jednego z najczęściej odwiedzanych budynków chluby miastu nie przynosił, bowiem wiadomym jest jak ważne wśród podróżujących jest pierwsze wrażenie.

Dworzec PKS przed remontem

Powierzchnia użytkowa dworca autobusowego to 1606,80 m kw. W budynku znajdują się trzy kondygnacje użytkowe. Wysokość budynku to 13,84 m.

Obiekt wcześniej nie przechodził w swojej historii tak gruntownego remontu.


Plany kolorystyki dworca

Po modernizacji obiekt zmienił swoją kolorystykę. Gmach zyskał odcienie bieli, szarości i pomarańczy. Na elewacji budynku pojawiło się logo Suwałk z Misiem UśMichem i nowy zegar ścienny.

Remont rozpoczął się od północnej ściany dworca. Oprócz liftingu elewacji przeprowadzone zostanły drobne prace jak np. naprawa przeciekających daszków. Prace zakończyły się w grudniu 2015 roku.