Olimpijskie Ogrody

Pierwszy budynek osiedla w 2013

Olimpijskie Ogrody to inwestycja mieszkaniowa realizowana przez firmę Rutkowski Development z Ełku. Osiedle znajduje się na działce pomiędzy ulicą Wojska Polskiego a Sportową w bliskim sąsiedztwie stadionu lekkoatletycznego. Budowa pierwszego budynku mieszkalnego rozpoczęła się wiosną 2012 roku.

Olimpijskie Ogrody to nowoczesny kompleks mieszkalno – apartamentowy składający się dziewięciu budynków mieszkalnych z wydzielonym Głównym Placem Rekreacyjno – Wypoczynkowym. Osiedle zostało zaprojektowane w nowoczesnej architekturze drewna i klinkieru. Charakteryzuje się nietypowymi przeszkleniami oraz przestronnymi tarasami. W budynkach znajdują się windy do dyspozycji mieszkańców.


Wizualizacje osiedla

Deweloper podkreśla jako zaletę lokalizację osiedla. Teren charakteryzuje się ogromnymi połaciami zieleni oraz wspaniałymi terenami dla rodzinnych spacerów i rekreacji. Odległość z centrum Suwałk do Olimpijskich Ogrodów to tylko 800 m. Olimpijskie Ogrody to osiedle osłonięte od ulicznego ruchu a budynki tworzą zaciszną enklawę. Z kolei lokalizacja sprawia, że wszystko jest w zasięgu ręki – przedszkole, markety, restauracje, szkoły, przystanki komunikacji miejskiej. W zasięgu spaceru znajdują się również miejsca wypoczynkowe zgrupowane wokół Zalewu Arkadia i rzeki Czarna Hańcza - to wszystko ma wpływać na komfortowe warunki mieszkania.