Park Handlowy Wigry

Z ambitnych planów zrealizowany został wyłącznie sklep sieci OBI

Park Handlowy Wigry w założeniu miała być to strefa sklepów wielkopowierzchniowych zlokalizowana w okolicy ul. Armii Krajowej na os. Północ. Jako pierwsze swoje inwestycje zapowiedziały sieci OBI i Carrefour. Strefa miała zachęcić również inne sieci handlowe do inwestycji w tym miejscu. Zakładano, iż w samych sklepach sieci OBI i Carrefour pracę znajdzie blisko 800 osób.

Wszystko miała swój początek w marcu 2009 roku, kiedy to suwalscy radni jednogłośnie przyjęli plan zagospodarowania przestrzennego, który zezwalał na budowę wielkopowierzchniowych sklepów w tamtym miejscu na os. Północ. W zamian za zgodę na inwestycję, sieci handlowe w znacznej części partycypowały w kosztach budowy ulicy przy której miały wybudować swoje sklepy. Ulica Armii Krajowej, która połączyła ul. Pułaskiego z ul. Reja kosztowała blisko 6 mln zł.

Projekt marketu budowlanego Projekt marketu budowlanego Projekt marketu budowlanego 'Dom i ogród' firmy OBI - jednego z największych przedsiębiorstw z Centrum Handlowego Wigry

Wizualizacje sklepu OBI, który został wybudowany w latach 2010-2011.

Park Handlowy Wigry miał w sumie zajmować powierzchnię ok. 30 tys. mkw. Jedną trzecią zajmować miała sieć OBI, która oferuje materiały budowlane oraz rośliny ogrodowe. Około 8 tys. mkw. miałaby zajmować sieć Carrefour. Pozostała powierzchnia miała być przeznaczona jako pomieszczenia handlowe do wynajęcia przez suwalskich handlowców. Obok marketów planowano parking na blisko 1,2 tys. pojazdów. Jedną czwartą zagospodarowywanej przez centrum powierzchni stanowić miała zieleń. Koszt Parku Handlowego Wigry miał wynieść ponad 100 milionów złotych.

Ostatecznie sieć Carrefour wycofała się z inwestycji i nie są znane jej plany co do realizacji swojej inwestycji. Do inwestycji przystąpiła wyłącznie sieć OBI. Budowa rozpoczęła się w październiku 2010 roku. Otwarcie marketu nastąpiło w czerwcu 2011 roku. Obiekt to prawie 9 tys. mkw. zabudowy. Pracę w nim znalazło blisko 90 osób.

Fotorelacje z powstawania inwestycji