Przebudowa odcinka ul. Utrata

Tak wyglądała przebudowa ulicy w kwietniu 2015

Przebudowa odcinka ul. Utrata na odcinku od skrzyżowania z ul. Sejneńską do skrzyżowania z ul. Przytorową rozpoczęła się w marcu 2015 roku. Głównym celem było wykonanie brakującego fragmentu ścieżki rowerowej na ul. Utrata. Całkowity koszt inwestycji to blisko 2,2 mln zł. Została ona dofinansowana z Programu Operacyjnego "Rozwój Polski Wschodniej. Trasy rowerowe Polski Wschodniej"

Suwalczanie od lat narzekali na stan deptaka na odcinku przy przychodni weterynaryjnej. Teraz to się zmieni. Nowy chodnik będzie szerszy. Pojawi się również oddzielny pas ruchu dla rowerzystów. Zarówno chodnik jak i ścieżka rowerowa zostaną wykonane z typowej kostki betonowej.

Plany przebudowy odcinka ul. Utrata

Ze skrzyżowania z Sejneńską zniknie charakterystyczna wysepka w kształcie trójkąta. Nie była ona wystarczająco bezpieczna dla dzieci, które codziennie tędy podróżują do pobliskich szkół. Przejścia dla pieszych zostaną cofnięte, tak by przejście odbywało się bezpośrednio z jednej strony ulicy na drugą. Pojawi się także prawoskręt dla samochodów zjeżdżających z Sejneńskiej w Utratę.

Korekcie mają ulec też zjazdy z Utraty w uliczki osiedlowe. Przebudowane zostaną również zatoczki autobusowe. Prace przy nich już się rozpoczęły, co widać na zdjęciach. Przy nowowybudowanym chodniku pojawił się także nowy płot.