Przebudowa ul. Szkolnej

Zmodernizowana ulica Szkolna we wrześniu 2015 roku

Ulicę Szkolną przebudowano w 2015 roku. To kolejne prace drogowe w tej części miasta po przebudowie ul. Składowej na przełomie 2014 i 2015 roku.

Modernizacja ulicy rozpoczęła się wiosną i trwała do połowy sierpnia. Inwestycja kosztowała 1,1 mln zł.

W ramach inwestycji ulica została gruntownie przebudowana. Na całym, ponad 750-metrowym odcinku, zostało kompletnie wymienione podłoże, a następnie wykonano nową asfaltową nawierzchnię. W ramach inwestycji wymieniono także instalacje podziemne.


Stan ul. Szkolnej przed przebudową

Przetarg na wyłonienie wykonawcy został rozstrzygnięty przez Wydział Inwestycji Urzędu Miejskiego pod koniec kwietnia 2014 roku. Wygrała go firma PGK Gołdap, która otrzymała za swoją pracę blisko 1,1 mln złotych. Gołdapianie zadeklarowali, że przebudują ulicę o sześć tygodni szybciej niż przewidywał to przetarg.

Prace objeły również wymianę wysłużonej nawierzchni w zaułku przy wjeździe do strefy handlowej. Przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej i ul. Składowej powstał także parking - na terenie, który powstał po uporządkowaniu garaży w trakcie robót przy przebudowie ul. Składowej.

Parkingi, wjazdy i ścieżki rowerowe zostały wykonane z kostki betonowej. Ponadto w ramach inwestycji wymieniono instalacje podziemne.

Zakres robót na ul. Szkolnej

Przebudowa ul. Szkolnej to kolejne prace drogowe w tej części miasta po przebudowie ul. Składowej na przełomie 2014 i 2015 roku. Warto jednak odnotować, iż w odróżnieniu od przebudowy ul. Składowej nawierzchnia ul. Szkolnej została wykonana z asfaltu. Dotychczas w mieście utrzymywała się tendencja wykonywania ulic o mniejszym natężeniu ruchu z kostki betonowej. Było tak przy przebudowie Młynarskiego, Muzycznej czy ulic na osiedlu Hańcza.