Przebudowa ul. Zastawie

Przebudowa ulicy rozpoczęła się w marcu 2015 roku

Ulica Zastawie została przebudowana w latach 2015-2016. Droga przeszła kompletną przebudowę a na czas robót została wyłączona z ruchu. Droga została poszerzona do 7 metrów i ma nawierzchnię asfaltową, a nie jak dotychczas – z płyt betonowych. Ponadto pojawiły się nowe chodniki i ścieżka rowerowa a także oświetlenie uliczne.

Mieszkańcy osiedla Zielone Kamedulskie długo wyczekiwali na tą inwestycję. Z przebudowywanej drogi ucieszyli się również mieszkańcy nowopowstająłego w sąsiedztwie osiedla domów jednorodzinnych i właściciele ogródków działkowych. Do tej pory nawierzchnię ulicy Zastawie stanowiły wysłużone już płyty betonowe.

Zniszczoną nawierzchnię w 2014 roku próbowały ratować władze miasta i szczeliny w drodze zostały zasypane mieszanką kruszyw. Zabieg ten jednak nie pomógł a jedynie pogorszył sytuację – mieszkańcy narzekali na uciążliwe tumany kurzu, które powstawały przy każdorazowym przejeździe samochodu po drodze. Wtedy zapadła ostateczna decyzja o kompletnej przebudowie ulicy i wykonaniu nawierzchni asfaltowej.

Prace nad I etapem rozpoczęły się w marcu 2015 roku i potrwały do końca lata. W ramach pierwszego etapu inwestycji, który kosztował blisko 1,165 mln zł przebudowany został odcinek od ul. Powstańców Wielkopolskich do wjazdu na nowo powstające osiedle domów jednorodzinnych. Przebudowane zostało również skrzyżowanie Zastawia z ul. Powstańców Wielkopolskich.

W lipcu 2015 roku roztrzygnięto przetarg na wykonanie drugiego etapu przebudowy ulicy, który przewidywał prace na odcinku od wjazdu na nowe osiedle do głównej bramy ogródków działkowych. Etap został wykonany zgodnie z umową do końca czerwca 2016 roku. Koszt tego odcinka to ponad 910 tys. zł.

Docelowo ul. Zastawie zostałą przebudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Powstańców Wielkopolskich do końca ogródków działkowych. Istnieją plany przebudowy ulicy w kolejnych latach aż do granic administracyjnych miasta.