Słoneczne Tarasy
Wizualizacje inwestycji

Słoneczne Tarasy to osiedle budynków mieszkalnych powstające przy ul. Sportowej w sąsiedztwie Parku Naukowo - Technologicznego oraz Hotelu Szyszko. Docelowo na osiedlu powstanie pięć budynków, w których będzie mogło zamieszkać blisko 120 rodzin. W kwietniu 2015 roku ruszyła budowa dwóch pierwszych budynków mieszkalnych.

Kompleks będzie składał się z pięciu dwuklatkowych budynków: dwóch prostopadle i trzech równolegle usytuowanych do osi ul. Sportowej. Pod każdym z pięciu budynków przewidziano jednopoziomowy parking podziemny, dostępny wprost z wind i klatek schodowych. W parterze budynku najbliżej usytuowanego ulicy zaprojektowano przestrzeń pod lokale użytkowe i usługi.

Osiedle charakteryzuje nowoczesna architektura. Budynki będą miały jasne elewacje z elementami drewna, szkła i kamienia naturalnego. Na osiedlu przewidziano również miejsce do wypoczynku dla mieszkańców. Znajdzie się tam siłownia zewnętrzna oraz plac zabaw dla dzieci.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Racis Developments. Jedną z poprzednich realizacji firmy był budynek mieszkalny na os. Kamena - "Rezydencja Wileńska".