Stadion Piłkarski - Etap I

Stadion w nocnym anturażu

Stadion Miejski Ośrodka Sportu i Rekreacji znajduje się przy ulicy Zarzecze 26 w bliskim sąsiedztwie Zalewu Arkadia. Na obiekcie swoje mecze rozgrywa piłkarski klub Wigry Suwałki.

W sezonie 2010-2011 został wykonany I etap modernizacji stadionu. W jego ramach wybudowano nową, krytą trybunę na ponad 900 miejsc, a pod nią kompleksowe zaplecze z szatniami oraz podgrzewaną, naturalną murawę, telebim i sztuczne oświetlenie o mocy 1200 luksów.

Trybuna wschodnia widziana ze starej, zbudowanej na konstrukcji wałowej

W ramach prac zlikwidowana została południowa skarpa wału, na którym posadowiony był stadion, a w jego miejscu powstał nowy parking i pole kampingowe wraz z budynkiem sanitarnym. Wraz ze starą trybuną na obiekcie znajduje się ok. 3 tys. miejsc siedzących.

W przyszłości przewiduje się drugi etap modernizacji stadionu w ramach której miałaby zostać wybudowana przeciwległa zadaszona trybuna o pojemności ok. 3 tys.Szczegółowe informacje dot. projektuFotorelacje z realizacji inwestycjiZdjęcia ukończonej inwestycjiZDJĘCIA ZREALIZOWANEJ INWESTYCJIWirtualna wycieczka po obiekcie