Tesco z galerią handlową

Hipermarket w listopadzie 2011 roku, fot. Hubert Stojanowski

Tesco ubiegało się o pozwolenie na budowę obiektu w tym miejscu od kilku lat. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego mógł tam powstać pawilon o powierzchni sprzedażowej do 2 tys. mkw., ale koncern zainteresowany był jedynie budową obiektu o znacznie większych gabarytach.

W listopadzie 2009 roku zarządcy miasta i przedstawiciele sieci hipermarketów doszli do konsensusu. Miejskie władze postawiły inwestorowi warunek: zmienią plan zagospodarowania, jeśli otrzymają pieniądze na przebudowę ulic wokół terenu. Zażądały też, by obiekt komponował się pod względem architektonicznym z okoliczną zabudową przy ul. Kościuszki. W ten sposób samorząd otrzymał 2,5 mln zł na tzw. przebudowę Placu Św. Krzyża i budowę ronda, co dzisiaj umożliwia bezpieczny zjazd do marketu.

Prace budowlane rozpoczęły się z początkiem 2011 roku. Budowa trwała kilka miesięcy. Otwarcie miało miejsce miesiąc wcześniej niż początkowo planowano - w listopadzie 2011 roku.

Obiekt składa się z dwóch kondygnacji. Na parterze budynku znajduje się galeria handlowa oraz parking na 386 miejsc postojowych. Z kolei na piętrze jest bistro i dalsza część galerii oraz sklep sieci Tesco. Cały obiekt ma powierzchnię ok. 7 tys. mkw. Hipermarket zajmuje powierzchnię 5 tys. mkw., a pozostałą – galeria.

W elewacji budynku przeważają elementy wykonane z klinkieru i szkła. Zastrzeżono również, że co najmniej 15 proc. terenu będą zajmować tereny zielone. Ponadto, na koszt inwestora została przebudowana ulica między hipermarketem Tesco Extra a marketem budowlanym Chata łącząca ul. Kościuszki z ul. Bulwarową.

WIZUALIZACJE INWESTYCJI
ZDJĘCIA ZREALIZOWANEJ INWESTYCJI
FOTORELACJE Z REALIZACJI INWESTYCJI