Transgraniczne Centrum Transferu Technologii

Budynek w grudniu 2013 roku

Transgraniczne Centrum Transferu Technologii to inwestycja obejmująca rozbudowę bazy dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. W nowo wybudowanym budynku na ok. 1,4 tys. metrów kw. mieszczą się sale dydaktyczne oraz laboratoria na potrzeby funkcjonujących oraz nowych kierunków kształcenia.

W listopadzie 2010 roku PWSZ ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na Transgraniczne Centrum Transferu Technologii. Środki potrzebne na sfinansowanie inwestycji PWSZ pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wysokość wsparcia wyniosła 85 proc. wartości inwestycji. Budowa rozpoczęła się w 2012 roku, a oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło w październiku 2014 roku.

Wizualizacje planowanego budynku

Transgraniczne Centrum Transferu Technologii znajduje się w budynku trzykondygnacyjnym, składającym się z kondygnacji podziemnej i dwóch kondygnacji naziemnych. Na parterze zlokalizowane są dodatkowe laboratoria, zaś na I piętrze pracownie, a w podpiwniczeniu zaplecze techniczne. Korytarze są z góry doświetlane świetlikami w dachu co ma spowodować że budynek będzie wyglądał przestronnie i nowocześnie – podobnie jak już istniejące patio.

Transgraniczne Centrum Transferu Technologii to tylko jedna ze wszystkich zaplanowanych przez PWSZ inwestycji - oprócz tego przeprowadziła modernizację Domu Studenta przy ul. Sejneńskiej. W planach pozostaje również budowa kampusu przy ulicy Ogrodowej (ok. 45 mln zł) i hali sportowej.