Budowa ul. Armii Krajowej

Ulicę Armii Krajowej oddano do użytku w lutym 2011 roku. Jej realizacja prowadzona była etapowo. Koszt budowy drogi łączącej dwie najważniejsze w mieście arterie komunikacyjne - ulicę Reja i Pułaskiego wyniósł 6mln zł. Tylko część tej kwoty pochodziła z samorządowej kasy - resztę stanowił wkład inwestorów zewnętrznych.

Budowa ul. Armii Krajowej w sierpniu 2010

Przez wiele lat ulica istniała w planach zagospodarowania przestrzennego. Realnym powstaniem drogi zainteresowała się dopiero firma, która budowała elektrownie wiatrowe. Nie było innej możliwości przewiezienia wielkich elementów konstrukcyjnych w okolice Białej Wody, więc zainwestowała w częściowy remont ul. Armii Krajowej. Na tym etapie była to niewyasfaltowana aczkolwiek odpowiednio przygotowana droga do przejazdów aut ciężarowych transportujących ogromne elementy Parku Wiatrowego Suwałki.

Budowa ul. Armii Krajowej w sierpniu 2010

W kolejny etap budowy nowej ulicy zaangażowały
się powstające przy niej sklepy wielkopowierzchniowe, które w przyszłości mają być częścią umiejscowionego tam Parku Handlowego Wigry: OBI i Carrefour. To one były właścicielami niezbędnych środków potrzebnych do dokończenia inwestycji, które pozyskało miasto.

Koszt całej inwestycji wyniósł około 6mln zł.Fotorelacje z powstawania inwestycji