Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy Szpitala Psychiatrycznego

PBudowa Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego Szpitala Psychiatrycznego ruszyła pod koniec marca 2016 roku. W tym celu kompletnie przebudowany zostanie budynek techniczny sąsiadujący z budynkiem szpitala. Budowa ma się zakończyć do 30 października. Koszt inwestycji to ponad 8 mln złotych.Budynek przed adaptacją, w marcu 2016 roku.

Parterowy budynek techniczny zostanie rozbudowany o pierwsze piętro i zaadaptowany na nową funkcję. Do nowego budynku zostanie przeniesionych 40 łóżek ze Szpitala Psychiatrycznego. Jednak nowy oddział będzie większy, docelowo w przyszłości w nowym obiekcie będzie mogło jednocześnie przebywać nawet do 65 pacjentów.

PW budynku będą pomieszczenia przeznaczone do terapii zajęciowej i sportowo-rekreacyjnej, czego brakowało w dotychczasowej ofercie szpitala psychiatrycznego. W obiekcie znajdą się kręgielnia, sale do ćwiczeń, sale bilardowe, pomieszczenia do tenisa stołowego. Będą również sale z lustrami, przeznaczone do terapii tańcem i muzyką.

PSale rekreacyjno-sportowe i relaksacyjne będą znajdowały się w piwnicy budynku. Na parterze i piętrze będą z kolei znajdowały się sale łóżkowe i gabinety lekarskie. Nowe warunki w suwalskim szpitalu umożliwią przyjmowanie pacjentów przyjeżdżających na kilkudniowe badania, obserwację i zajęcia terapeutyczne z całej Polski.

PDotychczas oferowana przez szpital terapia zajęciowa jest doceniana na arenie kraju jednak nowa inwestycja umożliwi poszerzenie działalności o brakujące elementy w tym terapię ruchową.

POtwarcie nowego oddziału planowane jest od początku stycznia 2017 roku.

PInwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu z programu Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Łączna wartość projektu, wraz z różnorakimi kursami, to wysokość 11,64 mln zł z czego 2,30 mln zł pochodzi z funduszy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.