Zielone Osiedle

Osiedle to kompleks 6 budynków

Zielone Osiedle to kompleks budynów mieszkalnych wielorodzinnych powstających przy ul. Sikorskiego. Inwestycję realizuje konsorcjum Budopol-Chata-M6.

Generalnym wykonawcą jest suwalski Budopol, który w ostatnich latach budował m.in osiedle Zielony Zakątek przy ul. Wojska Polskiego oraz komplesk budynków jednorodzinnych Zielone Zacisze przy ul. Batalionów Chłopskich.

Wizualizacje osiedla

Docelowo osiedle ma się składać z sześciu budynków - trzech trzykondygnacyjnych i trzech czterokondygnacyjnych (dwa z nich to budynki większe o układzie w kształcie litery "U"). W sumie na Zielonym Osiedlu będzie łącznie około 450 mieszkań.

Osiedle otoczone będzie drogą wewnętrzną, która łączyć się będzie głównym wjazdem z ul. Sikorskiego i bocznym z ul. Krasickiego. Na osiedlu będzie plac zabaw. W zamyśle projektantów na osiedlu dominującą rolę ma odgrywać zieleń - jedna czwarta powierzchni czterohektarowej działki to budynki mieszkalne, reszta przeznaczona jest na tereny zielone. W związku z tym, deweloper planuje również dużą ilość nasadzeń drzew - zwłaszcza przy północnej i wschodniej granicy osiedla.