Powstaje nowy mural

inwestycje.suwałki.org - Suwalskie InwestycjePowstaje nowy mural na jednym z bloków przy ulicy Emilii Plater. Zarys przyszłego malowidła jest już dobrze widoczny dla zjeżdżających w dół ulicą Bulwarową. To Reksio, postać znana z animowanych bajek dla najmłodszych.

Odsłonięcie muralu ma związek z zaplanowanymi na sierpień obchodami Dni Suwałk. Co roku przy okazji miejskiego święta włodarze starają się odsłonić jeden mural, o tematyce nawiązującej do działalności znanych suwalczan. I tak w ubiegłych latach powstały murale upamiętniające choćby Teofila Noniewicza, Marię Konopnicką czy Alfreda Wierusza-Kowalskiego.

W tym roku wybór padł na urodzonego w Suwałkach Lechosława Marszałka, czyli znanego przed laty reżysera i scenarzysty filmów animowanych dla dzieci, autora m.in. serii o przygodach psa Reksia. Postać Reksia w tym roku obchodzi już 50-lecie istnienia na ekranach telewizorów.

Tegoroczne Dni Suwałk zaplanowano na dni 4-6 sierpnia. Odsłonięcie muralu przedstawiającego bohatera popularnej dobranocki zaplanowano już na piątkowe (04.08) południe. Wieczorem odbędzie się koncert Sylwii Grzeszczak i zespołu Enej oraz pokaz sztucznych ogni.

Kolejnego dnia, w sobotę (05.08), w Parku Konstytucji 3 Maja odbędzie się Jarmark Kamedulski oraz turniej piłki plażowej nad Zalewem Arkadia. Z kolei w niedzielę (06.08) nad Zalewem odbędą się zawody Siłaczy Suwalszczyzny, a całość miejskiego święta zakończy koncert Dino Jazz Band na Placu Marii Konopnickiej oraz pokaz historycznej etiudy teatralnej w Parku Konstytucji 3 Maja.