Wkrótce prace drogowe na Kamenie

inwestycje.suwałki.org - Suwalskie InwestycjeJuż wkrótce rozpoczną się przebudowy ulic na osiedlu Kamena. Mieszkańcy tamtejszych bloków od lat skarżyli się na zużytą nawierzchnię jezdni i chodników. Przebudowa ulic zostanie wykonana w dwóch etapach. Pierwsza część prac wykonana zostanie do końca października, reszta - do końca czerwca 2017 roku.

Przebudowa ulic zostanie wykonana w dwóch etapach. Pierwsza część prac wykonana zostanie do końca października, reszta - do końca czerwca 2017 roku.

Nawierzchnia bitumiczna i chodniki z płytek betonowych na ul. Wileńskiej i Kowieńskiej uległy degradacji. Liczne spękania poprzeczne, siatkowe i zapadnięcia od lat utrudniają korzystanie z jezdni i chodnika dla mieszkańców osiedla Kamena.

W zakres przetargu weszło m.in. wykonanie nawierzchni chodników, parkingów jak i samej jezdni z kostki betonowej. Ponadto zamontowane zostanie nowe oświetlenie i poprawiona kanalizacja deszczowa. Wykonany zostanie także nowy kanał teletechniczny.

Zainteresowane firmy mogły składać swoje oferty na przebudowę ulic do 26 czerwca. Wkrótce poznamy zwycięzcę przetargu. Kryterium oceny ofert w 98% była cena.