Co z przetargiem na „łaźnię miejską”?

inwestycje.suwałki.org - Suwalskie InwestycjeRozstrzygnięcie przetargu lub ponowne jego ogłoszenie. Po otwarciu ofert na rewitalizację budynku byłej łaźni wpłynęła tylko jedna oferta przewyższająca kosztorys o 25%. Remont tego zniszczonego budynku to jedno z działań w ramach budowy Bulwarów na rzeką Czarna Hańcza w Suwałkach.

źródło: materiały prasowe UM Suwałki

– Jesteśmy właśnie po otwarciu ofert w tym przetargu, a właściwie oferty. W przetargu bowiem wystartowała tylko jedna firma. To przedsiębiorstwo ANATEX Sp. z o.o. z Białegostoku. Oferta tej firmy opiewa na 8 112 433,01 zł. My na ten cel przeznaczyliśmy 6 492 787,08 zł – tłumaczy Czesław Renkiewcz, Prezydent Suwałk – Inwestycję rozkładamy aż na 3 lata jednak musimy się zastanowić czy aby nie powtórzyć tego przetargu. W międzyczasie chcemy tez na tę inwestycję pozyskać środki zewnętrzne pochodzące z Unii Europejskiej – dodaje Prezydent Suwałk.

Przypomnijmy tylko, że rewitalizacja zabytkowego budynku byłej łaźni, której dotyczy przetarg to element budowy bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza. W ramach inwestycji budynek ma zostać przebudowany, a właściwie rozbudowany i nadbudowany. Zmieni się też przeznaczenie tego obiektu. Powstanie tam galeria fotograficzna – wystawiennicza. Będzie tam też zaplecze gastronomiczne. W ramach inwestycji wykonawca zostanie zobowiązany też do zagospodarowania terenu w obrębie łaźni.

Po przebudowie obiekt będzie miał wymiary 43,45 m na 21,20 m i wysokość 9,13 m. Będzie to budynek dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko ma powstać do końca maja 2019r.

źródło: materiały prasowe UM Suwałki