Miasto dołoży pieniądze. Wiemy kto wyremontuje budynek łaźni

inwestycje.suwałki.org - Suwalskie InwestycjeWiadomo kto podejmie się rewitalizacji byłej łaźni w Suwałkach. To firma ANATEX Sp. z o.o. Białostockie przedsiębiorstwo jako jedyne złożyło swoją ofertę. Urząd Miejski w Suwałkach właśnie rozstrzygnął przetarg na to przedsięwzięcie. ANATEX to firma, która ma doświadczenie w rewitalizacji obiektów zabytkowych. Jedną z ich inwestycji jest chociażby suwalski Hotel LOFT 1898.

źródło: materiały prasowe UM Suwałki

Oferta ANATEXu opiewała na 8 112 433,01 zł. Miasto na ten cel przeznaczyło 6 492 787,08 zł. Oferta przewyższa kosztorys o 25%.

– Inwestycje rozkładamy aż na 3 lata i w międzyczasie będziemy starali się pozyskać na ten cel pieniądze z Unii Europejskiej, z funduszy przeznaczonych na rewitalizację – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Rewitalizacja zabytkowego budynku byłej łaźni, której dotyczył przetarg to element budowy bulwarów nad rzeką Czarna Hańcza. W ramach inwestycji budynek na zostać przebudowany, a właściwie rozbudowany i nadbudowany. Zmieni się też przeznaczenie tego obiektu. Wykonawca zostanie zobowiązany również do zagospodarowania terenu w obrębie łaźni.

W budynku znajdzie się przestrzeń pod cele gastronomiczne i wystawiennicze. Po przebudowie obiekt będzie miał wymiary 43,45 m na 21,20 m i wysokość 9,13 m. Będzie dwukondygnacyjny o powierzchni użytkowej prawie tysiąca metrów kwadratowych. Wszystko ma powstać do końca maja 2019r.

źródło: materiały prasowe UM Suwałki