Modernizacja Falka potrwa do końca czerwca

inwestycje.suwałki.org - Suwalskie InwestycjeRozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców tej okolicy remont ulicy Falka. To jedna z tych realizowanych w tym roku inwestycji, za którą stoją sami mieszkańcy. Modernizacja ulicy zdobyła w ostatniej edycji Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego rekordową liczbę 2112 głosów.

To historyczny wynik. Remont małej i cichej uliczki na osiedlu Północ zdobył tyle głosów suwalczan, co żadna inna inwestycja w historii suwalskiego budżetu obywatelskiego. A konkurencja była spora. W poprzednich edycjach z mniejszą o połowę liczbą głosów swoje edycje wygrywały m.in. boisko do piłki plażowej czy Street Workout Park nad Zalewem Arkadia, czyli pomysły, które teoretycznie powinny cieszyć się zainteresowaniem jeszcze większej liczby suwalczan.

Przebudowa ul. Falka ma kosztować nieco ponad pół miliona złotych. Zakres robót przewiduje wykonanie instalacji podziemnych: wodociągowej, kanalizacji deszczowej i teletechnicznej oraz oświetlenia. Ponadto wykonana zostanie całkowicie nowa jezdnia z kostki betonowej i chodniki. Zakończenie prac zaplanowano na 29 czerwca.

W tym roku w ramach zwycięskich inwestycji budżetu obywatelskiego wykonana zostanie także budowa ścieżki pieszo-rowerowej z oświetleniem do Ogrodu Działkowego „Borówka”. Przy Wojska Polskiego powstanie ławeczka Andrzeja Wajdy, będą też nowe place zabaw przy Putry i Witosa a także chodniki na osiedlu Hańcza i Szpitalnej.